W dniu 20 stycznia 2016 r. w sali konferencyjnej Starostwa Powiatowego w Wysokiem Mazowieckiem odbyło się spotkanie związane z kampanią społeczną Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji oraz Komendy Głównej Państwowej Straży Pożarnej ,,Czad i ogień. Obudź czujność'’ oraz ogłoszono wyniki eliminacji powiatowych ogólnopolskiego konkursu pożarniczego ,,Zapobiegajmy Pożarom’’.

W uroczystości wzięli udział: Starosta Wysokomazowiecki Bogdan Zieliński, Komendant Powiatowy PSP w Wysokiem Mazowieckiem st. bryg. Andrzej Koc, funkcjonariusze komendy oraz dzieci, młodzież i nauczyciele z terenu powiatu. mł. bryg. Adam Frankowski omówił przyczyny, skutki oraz problemy związane z zagrożeniami występującymi w sezonie zimowym. Zostały również wskazane sposoby zapobiegania tego typu zdarzeniom a także zasady postępowania w przypadku pożaru i podejrzenia wystąpienia czadu. mł. bryg. Maciej Krajewski przedstawił statystykę zdarzeń mających miejsce na terenie powiatu w 2016 r. Przeprowadzono konkurs na temat przekazanej wiedzy, w którym nagrodami były czujniki tlenku węgla ufundowane przez Oddział Powiatowy Związku Ochotniczych Straży Pożarnych w Wysokiem Mazowieckiem.
Podczas spotkania oficjalnie rozstrzygnięto kolejną edycję ogólnopolskiego konkursu plastycznego o tematyce pożarniczej szczebla powiatowego, którego wyniki przedstawił mł. bryg. Grzegorz Kulesza. Oceny prac dokonała Komisja w składzie: Malwina Roszkowska, Wioletta Szcześniak, Grzegorz Kulesza oraz Tomasz Sieńczuk (przewodniczący). Na konkurs wpłynęło ogółem 119 prac wyłonionych z eliminacji miejskich i gminnych. Nagrodzone zostały również prace dzieci z gm. Klukowo: wyróżnienia - Maja Szapował Przedszkole w Kuczynie w grupie przedszkola, Kinga Kulesza SP w Kuczynie w grupie szkoły podstawowe klasy IV-VI, Dominika Józwiak Gimnazjum w Klukowie II miejsce w grupie gimnazja. Wyróżnione i nagrodzone prace awansowały na szczebel wojewódzki konkursu. Życzymy powodzenia!

Oceń ten artykuł
(0 głosów)
Czytany 2852 razy

Informacje

footerlogo

OSP Kuczyn

18-214 Kuczyn 59A

Gmina Klukowo
Woj. podlaskie

Top