Drugi kwartał 2016 r. był wyjątkowo pracowity dla naszej jednostki. Do akcji wyjeżdżaliśmy 29 razy, w tym do jednego pożaru i 28 miejscowych zagrożeń.

Najwięcej interwencji miało miejsce w czerwcu, kiedy 17 nad gminą Klukowo przeszła nawałnica czyniąc ogromne straty w budynkach i drzewostanie. Pomiędzy 17 a 22 czerwca zabezpieczaliśmy naderwane dachy i usuwali połamane drzewa aż 25 razy. Niektóre z tych interwencji trwały po kilka godzin i niosły ze sobą bardzo duże obciążenie psychofizyczne. Przykładem są powalone drzewa na drogach Klukowo - Kapłań i Kapłań - Łuniewo, gdzie drzewa leżały na odcinkach kilometrowych, praktycznie jedno na drugim i było ich po kilkadziesiąt a może ponad setka. Wśród zdarzeń w samym Kuczynie warto odnotować pożar trawy 3 kwietnia i wypadek drogowy z 25 czerwca. Akurat w dniu wypadku pomagaliśmy w organizacji festynu dla dzieci, który miał miejsce w naszej remizie i szykowaliśmy się do oglądania meczu Polska - Szwajcaria na Mistrzostwach Europy, jednak nie dane nam było obserwowanie spotkania reprezentacji ponieważ nasze działania przy zdarzeniu trwały kilka godzin. W akcjach na terenie naszej gminy brały udział zarówno zastępy PSP jak też OSP z terenu gminy i powiatu, którym należy się szacunek i podziękowania za ciężką pracę. W załączeniu przedstawiam kilka fotek ze zdarzeń w których braliśmy udział.

Oceń ten artykuł
(0 głosów)
Czytany 2130 razy

Informacje

footerlogo

OSP Kuczyn

18-214 Kuczyn 59A

Gmina Klukowo
Woj. podlaskie

Top