16 lipca 2016 r. w Wyszonkach Kościelnych odbyły się ćwiczenia pożarnicze, których celem było doskonalenie umiejętności gaszenia pożarów oraz umiejętności udzielania kwalifikowanej pierwszej pomocy przez ratowników, jak również poprawa współdziałania pomiędzy jednostkami OSP z gminy Klukowo.

Działania były prowadzone w kościele parafialnym oraz jego otoczeniu. W ćwiczeniach wzięły udział jednostki z gminy Klukowo: 2 zastępy z OSP Wyszonki Kościelne, 3 zastępy OSP Klukowo, 2 zastępy OSP Kuczyn i jeden zastęp z OSP Trojanowo. Na szkolenie przybył również 1 zastęp z JRG Wysokie Mazowieckie i 1 zastęp z OSP Wyliny Ruś. Ćwiczenia przygotowała jednostka z Wyszonek Kościelnych a dowodził nimi Komendant Gminny Związku OSP RP w Klukowie mł. bryg. Grzegorz Kulesza. Obecni byli równiez Wójt Gminy Klukowo Piotr Uszyński oraz Przewodniczący Rady Gminy Andrzej Tymiński. Jednostki zaprezentowały wysoki stopień wyszkolenia i zaangażowania a także wysokiej jakości, profesjonalny sprzęt pożarniczy. Ćwiczenia należy uznać za bardzo pożyteczne i planowana jest ich systematyczna kontynuacja na terenie gminy Klukowo.

Oceń ten artykuł
(0 głosów)
Czytany 1937 razy

Informacje

footerlogo

OSP Kuczyn

18-214 Kuczyn 59A

Gmina Klukowo
Woj. podlaskie

Top