Jednostka otrzymała średni zestaw narzędzi hydraulicznych firmy LUKAS, który będzie służył do niesienia pomocy poszkodowanym, głównie podczas wypadków komunikacyjnych.

 

Parametry tego sprzętu pozwalają na działania ratownicze podczas zdarzeń zarówno z udziałem samochodów osobowych jak i ciężarowych a także w innych sytuacjach, gdzie niezbędne jest użycie nożyc hydraulicznych lub rozpieraczy ramieniowych. Zakup był możliwy dzięki dotacjom uzyskanym z różnych instytucji. W skład zestawu wchodzą: agregat hydrauliczny i nożyce - dofinansowanie z Funduszu Składkowego Rolników, rozpieracz ramieniowy - dofinansowanie z Gminy Klukowo, węże przedłużajace - dofinansowanie z Funduszu Sprawiedliwości. Całkowity koszt zakupu to 56 900 zł. Ponadto jednostka we własnym zakresie pozyskała uniwersalne podpory aluminiowe do stabilizacji pojazdów. Serdecznie dziękujemy wszystkim instytucjom, dzięki którym było możliwe pozyskanie tego sprzętu i osobom, które przyczyniły się do jego zakupu.

Oceń ten artykuł
(0 głosów)
Czytany 1592 razy

Informacje

footerlogo

OSP Kuczyn

18-214 Kuczyn 59A

Gmina Klukowo
Woj. podlaskie

Top