W czwartek 04.10.2018 r. w Szkole Podstawowej w Kuczynie odbyły się ćwiczenia mające na celu praktyczne sprawdzenie organizacji oraz warunków ewakuacji w wyżej wymienionej placówce.

Scenariusz ćwiczeń zakładał powstanie pożaru na parterze w kuchni. Konieczne było ogłoszenie alarmu i ewakuacja uczniów, nauczycieli i pracowników szkoły. Pozorowane działania gaśnicze prowadził zastęp GBA z JRG Wysokie Mazowieckie oraz zastęp GBA z OSP KSRG Kuczyn. Powyższe ćwiczenia połączono z ogólnopolską akcją ,,Kręci mnie bezpiczeństwo'' w czasie której funkcjonariusze Komendy Powiatowej PSP w Wysokiem Mazowieckiem omówili zasady bezpiecznych zachowań oraz pokazali, jak praktycznie działać w sytuacji zagrożenia i udzielać pomocy przedlekarskiej.

Oceń ten artykuł
(1 głos)
Czytany 1793 razy

Informacje

footerlogo

OSP Kuczyn

18-214 Kuczyn 59A

Gmina Klukowo
Woj. podlaskie

Top