Jednostka w II kwartale wyjeżdżała do 7 zdarzeń, w tym 4 pożarów i 3 miejscowych zagrożeń.

W nocy z 4 na 5 kwietnia zastęp GBA z OSP KSRG Kuczyn został zadysponowany do pożaru stodoły i budynku gospodarczego w Kozarzach. W działaniach gaśniczych trwających ponad 6 godzin uczestniczyły również 2 zastępy z JRG Wysokie Mazowieckie, 2 zastępy z OSP KSRG Ciechanowiec, 1 zastęp OSP KSRG Klukowo oraz po 1 zastępie z OSP Kozarze i Tworkowice. 9 kwietnia wysłano nas do nietypowego zdarzenia w Kuczynie, gdzie okazało się, że mężczyzna chodzi po parkanie. Nasze działania polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia i rozstawieniu drabiny. Mężczyzna po namowach sam zeskoczył z parkanu, a do działań były zadysponowane również 3 zastępy z JRG Wysokie Mazowieckie. 31 maja podczas procesji Bożego Ciała zapalił się jeden z ulicznych ołtarzyków w Kuczynie, który został szybko ugaszony, ponieważ przemarsz procesji był zabezpieczany przez naszą jednostkę. 9 czerwca znów byliśmy zadysponowani do nietypowego zdarzenia, tym razem w Kostrach Podsętkowiętach - na ambonie myśliwskiej uwięzionych 2 chłopców. Po przybyciu na miejsce stwierdzono, że z ambony chłopców wydostał ojciec. Na miejsce przybył także 1 zastęp z JRG Wysokie Mazowieckie. 14 czerwca pompowaliśmy wodę z piwnicy w Kuczynie a 21 czerwca dwa razy gasiliśmy pożary pojedyńczych drzew w Lubowiczu Wielkim - działał zastęp GBA.

Oceń ten artykuł
(0 głosów)
Czytany 1462 razy

Informacje

footerlogo

OSP Kuczyn

18-214 Kuczyn 59A

Gmina Klukowo
Woj. podlaskie

Top