1 lipca 2018 r. jednostka OSP w Kuczynie była gospodarzem ćwiczeń z zakresu ,,Postępowania ratowniczego w czasie akcji z udziałem lekkich samolotów''.

Scenariusz ćwiczeń zakładał wypadek lekkiego samolotu przy lądowaniu z wystąpieniem pożaru i poszkodowaną jedną osobą. W manewrach uczestniczyły następujące jednostki: JRG Wysokie Mazowieckie - 1 zastęp, OSP KSRG Kuczyn - 2 zastępy, OSP Wyszonki Kościelne - 2 zastępy, OSP Trojanowo - 1 zastęp. Całość koordynował mł. bryg. Grzegorz Kulesza - Komendant Gminny ZOSP RP w Klukowie. Po ćwiczeniach Pan Piotr Uszyński - Wójt Gminy Klukowo przekazał Ochotniczej Straży Pożarnej w Kuczynie nową motopompę pływającą ,,Niagara'' zakupioną przez Gminę Klukowo z dofinansowania pozyskanego z Urzędu Marszałkowskiego. OSP Kuczyn przekazała dotychczas użytkowaną motopompę takiego samego typu dla OSP Trojanowo. Ćwiczenia swoją obecnością, oprócz Pana Wójta, zaszczycili również Ksiądz Jerzy Kaczyński - Proboszcz miejscowej Parafii oraz Pan Andrzej Tymiński - Przewodniczący Rady Gminy Klukowo. Manewry mogły się odbyć dzięki przychylności Pana Murawskiego z Ciechanowca, który udostępnił teren do ćwiczeń oraz omówił budowę i zaprezentował lekki samolot, którego jest właścicielem. Dom weselny Kuczyn Państwa Puchalskich zapewnił ciepły posiłek dla ćwiczących, za co organizatorzy bardzo dziękują.

Oceń ten artykuł
(1 głos)
Czytany 1186 razy

Informacje

footerlogo

OSP Kuczyn

18-214 Kuczyn 59A

Gmina Klukowo
Woj. podlaskie

Top