Rozpoczął się maj, więc tradycyjnie rozpoczęły się uroczystości strażackie. Już 2 maja delegacja naszych strażaków wraz z pocztem sztandarowym wzięła udział w Powiatowych Obchodach Dnia Strażaka w Wysokiem Mazowieckiem.

W czasie imprezy 2 naszych strażaków, tj. druh Daniel Adamczuk i druh Arkadiusz Wróbel, odebrało zaświadczenia o ukończeniu kursu w zakresie ratownictwa technicznego, które wręczyli im Wiceminister MSWiA Jarosław Zieliński i st. bryg. Andrzej Koc - Komendant Powiatowy PSP w Wysokiem Mazowieckiem. Koledzy z Wyszonek Kościelnych otrzymali fantoma za działalność Młodzieżowej Drużyny Pożarniczej. Odczytującym rozkazy i nominacje oraz prowadzącym imprezę był Naczelnik naszej jednostki - mł. bryg. Grzegorz Kulesza, a strażak (członek OSP Kuczyn) Michał Kordulski wszedł w skład pocztu flagowego KP PSP Wysokie Mazowieckie. 5 maja druh Daniel Adamczuk oraz druh Tomasz Szcześniak z Trojanowa, weszli w skład Wojewódzkiej Kompanii Honorowej reprezentującej województwo podlaskie na Centralnych Obchodach Dnia Strażaka w Warszawie. 6 maja delegacja druhów z OSP Kuczyn wraz z pocztem sztandarowym wezmą udział w Gminnych Obchodach Dnia Strażaka połączonych z jubileuszem 95-lecia OSP w Klukowie.

Oceń ten artykuł
(1 głos)
Czytany 1519 razy

Informacje

footerlogo

OSP Kuczyn

18-214 Kuczyn 59A

Gmina Klukowo
Woj. podlaskie

Top