To był szczególny dzień dla jednego ze strażaków naszej jednostki - druh Michał Kordulski 11 listopada 2017 r. podczas zmiany służby w Komendzie Powiatowej PSP w Wysokiem Mazowieckiem złożył uroczyste ślubowanie, wstępując w szeregi Państwowej Straży Pożarnej.

Wraz z nim ślubował Michał Zarzecki, również strażak ochotnik z OSP w Rudce. Ślubowanie przyjął Komendant Powiatowy PSP w Wysokiem Mazowieckiem - st. bryg. Andrzej Koc. W uroczystości wzięli udział także: poczet sztandarowy KP PSP w Wysokiem Mazowieckiem, Dowódca JRG - bryg. Zbigniew Zalewski oraz zmiany - zdająca i przyjmująca służbę w tym dniu. Druh Michał Kordulski pomyślnie przeszedł bardzo ciężkie kwalifikacje do służby, w których wzięło udział ponad 30 osób na 2 miejsca. Przygotowywał się do nich ponad 2 lata. Od ukończenia 16 roku życia startuje w zawodach sportowo - pożarniczych, zarówno na szczeblu gminnym jak i powiatowym. Już trzykrotnie brał udział w zawodach powiatowych OSP, zajmując z drużyną IV miejsce w 2013 r., I w 2015 r. i II w 2017 r. Posiada wiele uprawnień niezwykle przydatnych w służbie: szkolenie podstawowe strażaków - ratowników OSP, kurs kwalifikowanej pierwszej pomocy, uprawnienia do kierowania pojazdami uprzywilejowanymi, obsługi podnośników i dźwigów. Wielokrotnie uczestniczył również w akcjach ratowniczo - gaśniczych. Powodzenia w służbie!

Oceń ten artykuł
(3 głosów)
Czytany 3271 razy

Informacje

footerlogo

OSP Kuczyn

18-214 Kuczyn 59A

Gmina Klukowo
Woj. podlaskie

Top