W dniu 16 lipca 2017 r. w Trojanowie odbyły się Gminne Zawody Sportowo-Pożarnicze Ochotniczych Straży Pożarnych gminy Klukowo.

 

W zawodach wzięło udział ogółem osiem drużyn, w tym z OSP Wyszonki Kościelne jedna kobieca i dwie młodzieżowe (chłopięca i dziewczęca). Komisję sędziowską powołał Komendant Powiatowy PSP w Wysokiem Mazowieckiem, a sędzią głównym zawodów był bryg. Zbigniew Zalewski. Poszczególne konkurencje rozgrywano według regulaminu zawodów sportowo – pożarniczych OSP zatwierdzonego przez Komendanta Głównego PSP oraz Prezesa Zarządu Głównego Związku OSP RP.
Zawody rozegrano w konkurencji biegu sztafetowego z przeszkodami oraz ćwiczenia bojowego. Klasyfikacja generalna drużyn męskich przedstawia się następująco:
- I m. OSP Kuczyn z wynikiem ze sztafety pożarniczej 61,36 pkt., ćwiczenia bojowego 45,37 pkt., łączny wynik 106,73 pkt.,
- II m. OSP Wyszonki Kościelne nr II z wynikiem ze sztafety pożarniczej 65,30 pkt., ćwiczenia bojowego 48,20 pkt., łączny wynik 113,50 pkt.,
- III m. OSP Klukowo z wynikiem ze sztafety pożarniczej 69,25, ćwiczenia bojowego 52,52, łączny wynik 121,77 pkt.,
- IV m. OSP Trojanowo z wynikiem ze sztafety pożarniczej 68,60 pkt., ćwiczenia bojowego 57,79 pkt., łączny wynik 126,39 pkt.,
- V m. OSP Wyszonki Kościelne nr I z wynikiem ze sztafety pożarniczej 66,70 pkt., ćwiczenia bojowego 170 pkt., łączny wynik 236,70 pkt.

Żeńska drużyna pożarnicza z Ochotniczej Straży Pożarnej w Wyszonkach Kościelnych zajęła I miejsce wśród drużyn kobiecych, startując jako jedyna w tej kategorii, podobnie jak chłopięca i dziewczęca drużyny młodzieżowe z tej miejscowości. W zawodach powiatowych gminę Klukowo będą reprezentować OSP Kuczyn - drużyna męska (zwycięzca ostatnich zawodów powiatowych), OSP Wyszonki Kościelne - drużyna męska (jako druga z gminy), kobieca i drużyny młodzieżowe. Trzy pierwsze drużyny męskie oraz drużyna kobieca i młodzieżowe otrzymały od Wójta Gminy Klukowo nagrody w postaci bonów na zakup sprzętu pożarniczego, puchary oraz dyplomy.

Oceń ten artykuł
(0 głosów)
Czytany 2469 razy

Informacje

footerlogo

OSP Kuczyn

18-214 Kuczyn 59A

Gmina Klukowo
Woj. podlaskie

Top