Po raz kolejny zorganizowaliśmy we współpracy ze Świetlicą Wiejską w Kuczynie i Gminnym Ośrodkiem Kultury w Klukowie Turniej Tenisa Stołowego, który odbył się 4 marca 2017 roku. Wzięła w nim udział rekordowa, jak na te zawody, liczba osób.

Pomimo otwartego charakteru turnieju (bez podziału na grupy wiekowe) zgłosiło się do startu 27 uczestników, począwszy od tych, co mieli niewiele powyżej 10 lat, skończywszy na tych, którym niewiele brakuje do 50. Były dzieci ze Szkoły Podstawowej w Kuczynie - 12 osób, Gimnazjum w Klukowie - 8 osób oraz 7 strażaków z OSP w Kuczynie. Zawodnicy pochodzili z kilku miejscowości gm. Klukowo, tj. Kuczyna, Gródka, Lubowicza Wielkiego i Uszy Małej. W związku z dużą rozpiętością wieku i różnym reprezentowanym poziomem uczestników, emocjonujące było już samo losowanie par grających ze sobą, jak też rozgrywki. Zawody przeprowadzono systemem pucharowym, gdzie wygrywający przechodził do następnej rundy a przegrywający odpadał. Najlepsi musieli rozegrać po pięć spotkań, co dla niektórych ,,seniorów'' było nie lada wyzwaniem, ponieważ nie spodziewali się, że tak daleko zajdą w konfrontacji z młodzieżą.  W turnieju zwyciężył Karol Zaremba z Uszy Małej, uczeń Gimnazjum w Klukowie, II miejsce - Grzegorz Kulesza z OSP w Kuczynie, III Artur Brzozowski z Uszy Małej, uczeń Gimnazjum w Klukowie. Należy podkreślić wielkie zaangażowanie wszystkich zawodników i walkę do ,,ostatniej piłki''. Naszym zdaniem ważny był już sam udział w imprezie, dobra zabawa i miłe spędzenie sobotniego popołudnia, dlatego postaramy się kontynuować tego rodzaju przedsięwzięcia razem ze współpracujacymi instytucjami. Najlepsi uczestnicy turnieju otrzymali dyplomy i drobne upominki ufundowane przez GOK w Klukowie i OSP w Kuczynie. Słodycze i napoje zapewnił GOK oraz Pan Piotr Kordulski - niezawodny sponsor.

Oceń ten artykuł
(0 głosów)
Czytany 1898 razy

Informacje

footerlogo

OSP Kuczyn

18-214 Kuczyn 59A

Gmina Klukowo
Woj. podlaskie

Top