W sobotę 6 czerwca dzieci z Kuczyna otrzymały długo oczekiwany prezent od Gminnego Ośrodka Kultury: świetlicę wiejską z kącikiem malucha. Wyremontowane, pachnące świeżością pomieszczenie połączone z filią gminnej biblioteki przyciągnęło w tym dniu dużą grupę dzieci, które mogły wypróbować funkcjonalność wyposażenia i obejrzeć nowe zabawki. Dodatkową atrakcją była zabawa z panią animator.


Wcześniej na odnowionej sali spotkali się Wójt Gminy Klukowo pan Piotr Uszyński z osobami, które wspomagały duchowo, finansowo lub materialnie ( przekazując zabawki i książki) powstanie kącika. Wśród zaproszonych byli m.in. ks. proboszcz Jan Marek Wróblewski, Naczelnik OSP Kuczyn st. kapitan Grzegorz Kulesza, sołtys pani Jadwiga Puchalska, pan Piotr Kordulski i pani Izabela Puchaczewska.

W swym wystąpieniu Wójt podziękował Dyrektorowi GOK i pracownicy biblioteki pani Ewie Godlewskiej za szybką realizację projektu świetlicy a gościom za wspieranie działalności GOK w Kuczynie.

Następnie dzieci ruszyły do zabawy a dorośli przy kawie i słodkim cieście porozmawiali o planach i zamierzeniach dotyczących przyszłości i rozwoju działalności kulturalnej w Kuczynie.

Oceń ten artykuł
(0 głosów)
Czytany 1321 razy

Informacje

footerlogo

OSP Kuczyn

18-214 Kuczyn 59A

Gmina Klukowo
Woj. podlaskie

Top