W III kwartale br. OSP KSRG Kuczyn wzięła udział w 11 akcjach, w tym gasiła 3 pożary i likwidowała 8 miejscowych zagrożeń.

 

  • 1 lipca w Bujence napływająca z rzeki woda zalała posesję. Działania ratownicze prowadziły: zastęp GBA z JRG Wysokie Mazowieckie, 2 zastępy z OSP KSRG Ciechanowiec i zastęp GBA OSP KSRG Kuczyn;
  • 10 lipca nasz zastęp GBA usuwał w Kuczynie połamane konary drzew powalone na drogę;
  • 10 lipca zastęp GBA OSP KSRG Kuczyn wypompowywał wodę z zalanej posesji w Żebrach Wielkich;
  • 16 lipca z powodu intensywnych opadów deszczu doszło do zalania wielu piwnic, posesji oraz ulic w Ciechanowcu. Z naszej strony w akcjach udział wzięły zastępy GBA i SRT, na miejscu były również zastępy z JRG Wysokie Mazowieckie, OSP KSRG Ciechanowiec, Klukowo, Pobikry oraz OSP Trojanowo, Kozarze, Tworkowice, Radziszewo Króle, Bujenka a także Wyszonki Kościelne;
  • 18 lipca miał miesce pożar budynku mieszkalnego w Antoninie, który gasiły: zastęp GBA z JRG Wysokie Mazowieckie, GBA i GCBA OSP KSRG Ciechanowiec, GBA OSP Koce Basie i GBA OSP KSRG Kuczyn;
  • 26 lipca zastęp GBA OSP KSRG Kuczyn usuwał gniazdo os z budynku mieszkalnego w Lubowiczu Wielkim;
  • 12 sierpnia palił się budynek mieszkalny w Kostrach Podsędkowiętach. Działania gaśnicze prowadziły: GBA, GCBA i SH z JRG Wysokie Mazowieckie, GBA i GCBA OSP KSRG Klukowo, GBA OSP Wyszonki Kościelne i GBA OSP KSRG Kuczyn;
  • 22 sierpnia pożar lasu w pobliżu Nowodwór gasiły: GCBA z JRG Wysokie Mazowieckie, GBA i GCBA OSP KSRG Ciechanowiec, GCBA OSP KSRG Klukowo, GBA OSP KSRG Kuczyn, GCBA OSP KSRG Pobikry i GCBA OSP Bujenka;
  • 28 sierpnia nasz zastęp SRT wraz z przyczepką rozwoził środki dezynfekcyjne do szkół z gminy Klukowo;
  • 13 września w Kuczynie doszło do złamania słupa energetycznego i zerwania linii elektrycznej. Działania zabezpieczające, do czasu przybycia elektryków i Policji, prowadził zastęp GBA OSP KSRG Kuczyn. 
Oceń ten artykuł
(0 głosów)
Czytany 541 razy

Informacje

footerlogo

OSP Kuczyn

18-214 Kuczyn 59A

Gmina Klukowo
Woj. podlaskie

Top