30 sierpnia strażacy z naszej jednostki wzieli udział w pikniku charytatywnym dla Michałka, który odbył się w Klukowie.

Podczas imprezy zebrano ponad 50 tys. złotych! Udział druhów z OSP Kuczyn polegał na pomocy w przygotowaniu imprezy a także na pokazie sprzętu do ratownictwa wodnego. Druhowie z Klukowa pokazali sprzęt do ratownictwa technicznego, z Wyszonek Kościelnych ratownictwa wysokościowego, Trojanowa sprzęt do dezynfekcji a druhowie z miejscowości Piętki Gręzki obsługiwali bufet z napojami. Nasza jednostka wraz z OSP Trojanowo przekazała na szczytny cel 550 zł  otrzymane od Księdza Proboszcza w Kuczynie, który zbierał tacę z pierwszych piątków miesiąca na potrzeby OSP. Nasz Prezes jednostki wylicytował koszulkę Jagielloni Białystok oraz mundur bojowy strażaka OSP typu moro wraz z hełmem, toporkiem i pasem bojowym przekazane na licytację przez druhów z OSP Klukowo. My przekazaliśmy kubek, koszulkę z logo OSP Kuczyn oraz publikację dotyczacą 600-lecia Parafii w Kuczynie i 65-lecia OSP, które ,,poszły'' za 630 zł. Warto dodać, że w akcję włączyły się również: Klub Kuczynianki oraz Klub Seniora z Kuczyna mające swoje stoiska na imprezie, które cieszyły się dużą popularnością i przyniosły duży dochód na szczytny cel.