W dniu 9 stycznia br. w Urzędzie Gminy Klukowo odbyło się przekazanie specjalistycznego sprzętu ratowniczego dla Ochotniczych Straży Pożarnych.

 Na zakup sprzętu gmina Klukowo uzyskała dofinansowanie w ramach Funduszu Pomocy Pokrzywdzonym oraz Pomocy Postpenitencjarnej – Fundusz Sprawiedliwości w wysokości 140 000,00 zł. Koszt całkowity zadania wyniósł 147 168,91 zł natomiast pozostała część została pokryta ze środków własnych gminy. Nasza jednostka była reprezentowana przez Tadeusza Puchalskiego – Prezesa oraz Radosława Guzowskiego – Gospodarza - kierowcę i oficjalnie przejęła w posiadanie: cylinder rozpierający z zestawem końcówek wymiennych o różnych długościach - 1 szt., wysokociśnieniowe poduszki pneumatyczne - 1 kpl., butlę na sprężone powietrze do poduszek pneumatycznych - 1 szt., defibrylator -1 szt., ubrania specjalne ochronne – 6 kompletów.

21 lutego w jednostce odbędzie się walne zebranie sprawozdawcze na którym planujemy między innymi, w sposób szczególny podziękować osobom, które przyczyniły się do pozyskania sprzętu ratującego życie poszkodowanym w różnego rodzaju zdarzeniach.

Oceń ten artykuł
(0 głosów)
Czytany 549 razy

Informacje

footerlogo

OSP Kuczyn

18-214 Kuczyn 59A

Gmina Klukowo
Woj. podlaskie

Top