8 września 2019 r. mszą świętą w kościele pw. Zmartwychwstania Pańskiego w Kuczynie rozpoczęły się uroczystości Jubileuszowe 600 – lecia parafii w Kuczynie, 65 – lecia Ochotniczej Straży Pożarnej w Kuczynie,

 

Dożynki Gminne oraz V Amatorskie Zawody w Powożeniu Zaprzęgami Konnymi. Uroczystości były kontynuowane na placu przy Dworku Pan Tadeusz.
Po złożeniu meldunku, przeglądzie pododdziałów i podniesieniu flagi państwowej, Piotr Uszyński – Wójt Gminy Klukowo powitał gości honorowych: Patryka Jakiego - europosła, Jacka Boguckiego - posła na sejm RP, dh Andrzeja Koca – prezesa zarządu oddziału wojewódzkiego ZOSP RP w Białymstoku, st. bryg. Krzysztofa Konickiego – naczelnika wydziału kadr KW PSP w Białymstoku, radnych sejmiku województwa podlaskiego oraz Bogdana Zielińskiego – starostę wysokomazowieckiego, prezesa zarządu oddziału powiatowego ZOSP RP.
Na wspólnym święcie nie zabrakło także przedstawicieli lokalnych władz samorządowych, służb mundurowych, podmiotów i instytucji współpracujących na co dzień ze strażą pożarną oraz sponsorów imprezy: mł. bryg. Adam Frankowski – p.o. komendanta powiatowego PSP w Wysokiem Mazowieckiem wraz z załogą, bryg. Maciej Krajewski – komendant powiatowy PSP w Zambrowie, Jarosław Siekierko – burmistrz miasta Wysokie Mazowieckie, Eugeniusz Święcki – burmistrz Ciechanowca, Stefan Grodzki – wójt gminy Kulesze Kościelne, mł. insp. Krzysztof Woźniewski – komendant powiatowy Policji w Wysokiem Mazowieckiem, przewodniczący rady gminy Klukowo z pozostałymi radnymi oraz wielu innych gości, seniorów pożarnictwa OSP a także strażackie poczty sztandarowe oraz delegacje strażaków OSP z gminy Klukowo. Obecna była również Grupa Ratownicza Nadzieja z Zambrowa.
Podczas uroczystości wręczono medale i odznaczenia:
srebrną odznakę honorową ,,Podlaski Krzyż Floriański’’ – Ochotnicza Straż Pożarna w Kuczynie, złote medale „Za Zasługi dla Pożarnictwa” – dh Radosław Guzowski, dh Marcin Puchalski, dh Tadeusz Puchalski, srebrne medale – dh Kamil Marciniak , Pani Maria Jolanta Puchalska, brązową odznakę honorową ,,Podlaski Krzyż Floriański’’ – dh Leszek Bazylewicz, dh Zbigniew Heronimczuk, dh Piotr Kraszewski, mł. bryg. Grzegorz Kulesza„ odznakę ,,Za Wysługę Lat’’ 35 – dh Kazimierz Papliński, dh Andrzej Kordulski, 25 – dh Marek Kordulski, dh Jarosław Sędziak, 20 – Krzysztof Karolak, 10 – Maciej Sędziak i Dominik Wróbel.
Część strażacką uroczystości prowadzili dh Marcin Puchalski oraz mł. bryg. Grzegorz Kulesza.
Następnie odbyły się V Amatorskie Zawody w Powożeniu Zaprzęgami Konnymi, Dożynki Gminne, których Starostami byli i Ewa dh Maciej Sędziak oraz wystąpiły zespoły muzyczne, w tym DIADEM i Zenek Martyniuk z zespołem AKCENT.

Opracował: mł. bryg. Grzegorz Kulesza
Zdjęcia: Sławomir Bryc

 

Oceń ten artykuł
(3 głosów)
Czytany 815 razy

Informacje

footerlogo

OSP Kuczyn

18-214 Kuczyn 59A

Gmina Klukowo
Woj. podlaskie

Top