W IV kwartale 2017 r. jednostka uczestniczyła w 6 akcjach ratowniczo - gaśniczych, w tym w gaszeniu 1 pożaru i likwidacji 5 miejscowych zagrożeń.

11 listopada zostaliśmy zadysponowani wraz z JRG Wysokie Mazowieckie, OSP Kozarze, Ciechanowiec i Klukowo do pożaru budynku mieszkalnego w Kozarzach gm. Ciechanowiec, gdzie niestety zginął mężczyzna. 18 listopada i 5 grudnia usuwaliśmy wodę z zalanych piwnic w Kuczynie. 25 listopada zabezpieczaliśmy naderwaną, na skutek silnego wiatru, rynnę na budynku świetlicy wiejskiej w Kuczynie. 1 grudnia zastęp SRT usuwał drzewo pochylone na drogę w pobliżu Żeber Wielkich. 21 grudnia, podczas powrotu samochodem SRT z Łomży z odbioru zakupionego umundurowania, natknęliśmy się w pobliżu Ciechanowca na kolizję drogową, w której samochód osobowy wpadł do rowu. Razem z nami działania prowadził zastęp z JRG i OSP Ciechanowiec.

W listopadzie dh Puchalski Marcin ukończył kurs kwakifikowanej pierwszej pomocy i uzyskał tytuł ratownika, a w grudniu dh Grzegorz Kulesza odnowił uprawnienia (recertyfikacja kpp) w tym zakresie. 28 listopada w jednostce została przeprowadzona przez zespół kontrolny z KP PSP w Wysokiem Mazowieckiem inspekcja gotowości bojowej. Ponadto 15 grudnia zastęp OSP Kuczyn i zastępy OSP Ciechanowiec i JRG Wysokie Mazowieckie brały udział w ćwiczeniach na terenie szpitala w Ciechanowcu.

Oceń ten artykuł
(1 głos)
Czytany 1114 razy

Informacje

footerlogo

OSP Kuczyn

18-214 Kuczyn 59A

Gmina Klukowo
Woj. podlaskie

Top