W II kwartale 2017 roku jednostka brała udział w 5 akcjach ratowniczo - gaśniczych. Pierwsza z nich miała miejsce 13 maja i była jedną z najtrudniejszych w ostatnim czasie.

W pobliżu Trojanowa samochód osobowy zderzył się z ciężarówką w wyniku czego zginęły 2 osoby. Żeby wyciagnąć ofiary z pojazdu konieczne było użycie narzędzi hydraulicznych. W akcji brały udział również zastępy z Klukowa, JRG w Wysokiem Mazowieckiem, Policja i Pogotowie. 3 czerwca w pobliżu Zadobrza gm. Ciechanowiec gasiliśmy pożar lasu wraz z OSP Ciechanowiec, Pobikry, Kozarze, Bujenka i JRG Wysokie Mazowieckie. 6 czerwca nad ranem zostaliśmy zadysponowani do pożaru budynku mieszkalnego w Ciechanowcu na ulicy Drohickiej. Przed przybyciem jednostek ochrony przeciwpożarowej 2 pracowników firmy ochroniarskiej uratowało życie mężczyzny wynosząc go z płonacego domu. Jednym z ratowników był druh Tomasz Szcześniak z OSP Trojanowo. 29 czerwca 2 razy usuwaliśmy konary drzew powalone na drogę z Kuczyna do Ciechanowca i przy Szkole Podstawowej w Kuczynie. W maju z naszych szeregów odszedł na wieczną służbę druh Zbigniew Dziewulski, który został pochowany z należnymi honorami 1 czerwca. W tym samym dniu pożegnaliśmy również druha Rafała z OSP w Lubowiczu Wielkim. Cześć Ich pamięci!

Oceń ten artykuł
(0 głosów)
Czytany 2005 razy

Informacje

footerlogo

OSP Kuczyn

18-214 Kuczyn 59A

Gmina Klukowo
Woj. podlaskie

Top