12 czerwca 2017 roku w Wysokiem Mazowieckiem odbyły się Powiatowe Obchody Dnia Strażaka. Wśród gości obecni byli między innymi: Wiceminister Spraw Wewnętrznych i Administracji - Jarosław Zieliński, Wojewoda Podlaski

- Bohdan Paszkowski, Podlaski Komendant Wojewódzki PSP - st. bryg. Jarosław Wendt, powiatowe i gminne władze samorządowe, strażacy zawodowi i OSP z terenu powiatu, poczty sztandarowe ze wszystkich gmin. Gości powitał st. bryg. Andrzej Koc - Komendant Powiatowy PSP w Wysokiem Mazowieckiem. Dowódcą uroczystości był st. bryg. Tomasz Sieńczuk a odczytującym komunikaty o awansach i odznaczeniach - mł. bryg. Grzegorz Kulesza. Wśród odznaczonych znaleźli się również druh Tomasz Szcześniak z OSP Trojanowo i Pan Józef Żebrowski, którzy nad ranem 6 czerwca 2017 r. w Ciechanowcu na ul. Drohickiej, zauważyli pożar - powiadomili o zdarzeniu stanowisko kierowania, a następnie nie czekając na służby weszli do mocno zadymionego mieszkania budząc i wyprowadzając lokatora, co przyczyniło się do uratowania mu życia. Józef Żebrowski został wyróżniony Brązową Odznaką Honorową ,,Podlaski Krzyż Floriański'' a Tomasz Szcześniak Brązowym Medalem ,,Za Zasługi dla Pożarnictwa''. Medale przyznało Prezydium Zarządu Oddziału Wojewódzkiego ZOSP RP Województwa Podlaskiego.

Oceń ten artykuł
(0 głosów)
Czytany 2123 razy

Informacje

footerlogo

OSP Kuczyn

18-214 Kuczyn 59A

Gmina Klukowo
Woj. podlaskie

Top