12 czerwca 2017 roku w Wysokiem Mazowieckiem odbyły się Powiatowe Obchody Dnia Strażaka. Wśród gości obecni byli między innymi: Wiceminister Spraw Wewnętrznych i Administracji - Jarosław Zieliński, Wojewoda Podlaski

- Bohdan Paszkowski, Podlaski Komendant Wojewódzki PSP - st. bryg. Jarosław Wendt, powiatowe i gminne władze samorządowe, strażacy zawodowi i OSP z terenu powiatu, poczty sztandarowe ze wszystkich gmin. Gości powitał st. bryg. Andrzej Koc - Komendant Powiatowy PSP w Wysokiem Mazowieckiem. Dowódcą uroczystości był st. bryg. Tomasz Sieńczuk a odczytującym komunikaty o awansach i odznaczeniach - mł. bryg. Grzegorz Kulesza. Wśród odznaczonych znaleźli się również druh Tomasz Szcześniak z OSP Trojanowo i Pan Józef Żebrowski, którzy nad ranem 6 czerwca 2017 r. w Ciechanowcu na ul. Drohickiej, zauważyli pożar - powiadomili o zdarzeniu stanowisko kierowania, a następnie nie czekając na służby weszli do mocno zadymionego mieszkania budząc i wyprowadzając lokatora, co przyczyniło się do uratowania mu życia. Józef Żebrowski został wyróżniony Brązową Odznaką Honorową ,,Podlaski Krzyż Floriański'' a Tomasz Szcześniak Brązowym Medalem ,,Za Zasługi dla Pożarnictwa''. Medale przyznało Prezydium Zarządu Oddziału Wojewódzkiego ZOSP RP Województwa Podlaskiego.