W dniu 28 sierpnia 2016 r. w Wyszonkach Kościelnych odbyły się Gminne Zawody Sportowo-Pożarnicze Ochotniczych Straży Pożarnych gminy Klukowo.

W zawodach wzięło udział ogółem siedem drużyn, w tym jedna kobieca i dwie młodzieżowe z OSP Wyszonki Kościelne. Komisję sędziowską powołał Komendant Powiatowy PSP w Wysokiem Mazowieckiem, a sędzią głównym zawodów był mł. bryg. Maciej Krajewski. Poszczególne konkurencje rozgrywano według regulaminu zawodów sportowo – pożarniczych OSP zatwierdzonego przez Komendanta Głównego PSP oraz Prezesa Zarządu Głównego Związku OSP RP.
Zawody rozegrano w konkurencji biegu sztafetowego z przeszkodami oraz ćwiczenia bojowego. Klasyfikacja generalna drużyn męskich przedstawia się następująco:
- I m. OSP Wyszonki Kościelne z wynikiem ze sztafety pożarniczej 66,10 pkt., ćwiczenia bojowego 45,04 pkt., łączny wynik 111,14 pkt.,
- II m. OSP Kuczyn z wynikiem ze sztafety pożarniczej 66,00 pkt., ćwiczenia bojowego 47,55 pkt., łączny wynik 113,55 pkt.,
- III m. OSP Lubowicz Wielki z wynikiem ze sztafety pożarniczej 70,10, ćwiczenia bojowego 52,96, łączny wynik 123,06 pkt.,
- IV m. OSP Trojanowo z wynikiem ze sztafety pożarniczej 77,60 pkt., ćwiczenia bojowego 59,86 pkt., łączny wynik 137,46 pkt.

Żeńska drużyna pożarnicza z Ochotniczej Straży Pożarnej w Wyszonkach Kościelnych zajęła I miejsce wśród drużyn kobiecych, startując jako jedyna w tej kategorii. W sztafecie pożarniczej uzyskała wynik 76,00 pkt., w ćwiczeniu bojowym 52,54 pkt., łączny wynik 128,54 pkt. Wśród drużyn młodzieżowych zwyciężyła starsza drużyna z Wyszonek Kościelnych przed młodszą.

Trzy pierwsze drużyny męskie oraz drużyna kobieca i młodzieżowe otrzymały od Wójta Gminy Klukowo Pana Piotra Uszyńskiego nagrody w postaci bonów na zakup sprzętu pożarniczego oraz dyplomy. Pan Wójt wręczył również dla jednostek z Klukowa, Kuczyna, Trojanowa i Wyszonek Kościelnych dyplomy – podziękowania za zwalczanie skutków nawałnicy, która przeszła nad gminą Klukowo 17 czerwca 2016 r.

Oceń ten artykuł
(0 głosów)
Czytany 1260 razy

Informacje

footerlogo

OSP Kuczyn

18-214 Kuczyn 59A

Gmina Klukowo
Woj. podlaskie

Top