Tradycyjnie w maju strażacy obchodzą swoje święto. W tym roku tak się złożyło, że Gminne Obchody Dnia Strażaka odbyły się 8 maja w Klukowie, a Powiatowe Obchody Dnia Strażaka 9 maja w Wysokiem Mazowieckiem. Uroczystości

gminne rozpoczęły się mszą świętą w kościele parafialnym w Klukowie i brali w niej udział druhowie z jednostek OSP w Trojanowie, Klukowie, Kuczynie, Lubowiczu Wielkim i Wyszonek Kościelnych. Wśród gości obecni byli Wójt Gminy Klukowo Piotr Uszyński oraz Prezes Zarządu Oddziału Gminnego ZOSP RP w Klukowie Grzegorz Sylwestrzuk.

9 maja 2016 r., na terenie powiatu wysokomazowieckiego odbyły się uroczystości z okazji Powiatowych Obchodów Dnia Strażaka 2016 w Wysokiem Mazowieckiem. Uroczystość główną poprzedziła msza święta w intencji strażaków odprawiona w kościele pw. św. ap. Piotra i Pawła celebrowana przez ks. Radosława Kubła – Diecezjalnego Kapelana Strażaków w asyście ks. Wojciecha Ejsmonta - Wojewódzkiego Kapelan Strażaków, który wygłosił homilię oraz ks. kan. Edwarda Łapińskiego – proboszcza parafii. Uczestniczył w niej także ks. ihumen Sergiusz - Krajowy Kapelan Straży Pożarnej wyznania prawosławnego. Po mszy świętej nastąpił przemarsz pododdziału z towarzyszącymi pocztami sztandarowymi w asyście orkiestry dętej na główny plac uroczystości. Po złożeniu meldunku, przeglądzie pododdziałów i podniesieniu flagi państwowej, gospodarz uroczystości st. bryg. Andrzej Koc - komendant powiatowy Państwowej Straży Pożarnej w Wysokiem Mazowieckiem powitał gości honorowych: Jarosława Zielińskiego – wiceministra spraw wewnętrznych i administracji, Jacka Boguckiego – wiceministra rolnictwa i rozwoju wsi, a zarazem prezesa zarządu oddziału powiatowego ZOSP RP, nadbryg. Leszka Suskiego – komendanta głównego PSP, Jerzego Leszczyńskiego - marszałka województwa podlaskiego, st. bryg. Jarosława Wendta – podlaskiego komendanta wojewódzkiego PSP i Bogdana Zielińskiego – starostę wysokomazowieckiego. To historyczny moment w dziejach powiatu oraz wysokomazowieckiej straży, bowiem nigdy jeszcze nie zaszczycili nas razem tak znamienici goście.

Wśród osób wyróżnionych znalazł się również Naczelnik OSP Kuczyn – Grzegorz Kulesza, któremu minister spraw wewnętrznych i administracji nadał z dniem 4 maja 2016 r. stopień młodszego brygadiera. Weźmie on udział również w Obchodach Wojewódzkich Dnia Strażaka w Sokółce 27 maja 2016 r., gdzie otrzyma Srebrną Odznakę ,,Zasłużony dla Ochrony Przeciwpożarowej’’ przyznaną przez ministra spraw wewnętrznych i administracji. W załączeniu kilka zdjęć z obu uroczystości.

Oceń ten artykuł
(0 głosów)
Czytany 1270 razy

Informacje

footerlogo

OSP Kuczyn

18-214 Kuczyn 59A

Gmina Klukowo
Woj. podlaskie

Top