W dniu 6 kwietnia 2016 r. w sali konferencyjnej Starostwa Powiatowego w Wysokiem Mazowieckiem odbyły się eliminacje powiatowe Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej ,,Młodzież Zapobiega Pożarom”, które zostały zorganizowane przez Komendę Powiatową Państwowej Straży Pożarnej oraz Zarząd Oddziału Powiatowego ZOSP RP w Wysokiem Mazowieckiem. 

 Gmina Klukowo była reprezentowana w grupie szkół podstawowych przez dzieci ze Szkoły Podstawowej w Kuczynie /Kinga Kulesza, Mateusz Sekura/, przygotowywane do konkursu przez Panią Helenę Teresę Pełszyk oraz w grupie szkół gimnazjalnych przez młodzież z Gimnazjum w Klukowie /Damian Borek z Wyszonek Kościelnych, Bartosz Kulesza z Kuczyna/, przygotowywane przez Panią Małgorzatę Zarembę. Zawodnicy w pierwszej części konkursu mieli do rozwiązania test pisemny, a najlepsza trójka z każdej grupy wiekowej awansowała do finału ustnego. Z naszych reprezentantów najlepiej wypadł Bartosz Kulesza, który z największą liczbą punktów po teście, awansował do finału ustnego i zajął w nim I miejsce.
Wszyscy uczestnicy turnieju otrzymali dyplomy uczestnictwa, a zwycięzcy dyplomy i nagrody ufundowane przez Starostwo Powiatowe w Wysokiem Mazowieckiem. Bartosz Kulesza weźmie udział w eliminacjach wojewódzkich OTWP, które odbędą się 27 kwietnia br. w Szczuczynie.
Życzymy powodzenia!

Oceń ten artykuł
(0 głosów)
Czytany 1858 razy

Informacje

footerlogo

OSP Kuczyn

18-214 Kuczyn 59A

Gmina Klukowo
Woj. podlaskie

Top