30 kwietnia w Trojanowie odbyły się uroczystości Gminne Dnia Strażaka.

Zapoczątkowała je msza święta w kościele w Kuczynie. Dowódcą uroczystości był dh Marcin Puchalski - Sekretarz Zarządu Oddziału Gminnego ZOSP RP w Klukowie, Naczelnik OSP Kuczyn; dh Tomasz Szcześniak - Wiceprezes Zarządu Oddziału Gminnego, Prezes OSP Trojanowo prowadził uroczystość a dh Grzegorz Kulesza - Prezes Zarządu Oddziału Gminnego ZOSP RP w Klukowie odczytał życzenia od Prezesa Zarządu Głównego ZOSP RP. Gmina Klukowo została odznaczona Brązową Odznaką Honorową ,,Podlaski Krzyż Floriański''. Imprezę swoją obecnością zaszczycili: Posłowie na Sejm RP Stefan Krajewski i Mieczysław Baszko, dh Andrzej Koc - Prezes Zarządu Oddziału Wojewódzkiego ZOSP RP, mł. bryg. ks. Wojciech Ejsmont - Kapelan Wojewódzki Strażaków, mł. kpt. Cezary Zalewski - Dowódca JRG w Wysokiem Mazowieckiem, Radni Powiatowi - Mariola Niemyjska i Andrzej Lubowicki, Piotr Uszyński - Wójt Gminy Klukowo, Andrzej Tymiński - Przewodniczący Rady Gminy Klukowo, Artur Fiedorczuk - Komendant Gminny ZOSP RP w Klukowie, Przemysław Lewandowski - Dyrektor GOK w Klukowie, Proboszczowie Parafii z Klukowa, Kuczyna, Wyszonk Kościelnych,  Jan Grzeszczuk - przedsiębiorca wspierający miejscowe jednostki OSP, MDP z Wyszonk Kościelnych, Piętk Gręzk i Kuczyna oraz OSP Klukowo, Kuczyn, Trojanowo, Wyszonki Kościelne i Trojanowo.

(1 głos)