20 sierpnia Mszą Świętą w Kościele Zmartwychwstania Pańskiego w Kuczynie pod przewodnictwem Jego Ekscelencji Ks. Biskupa Janusza Stepnowskiego Ordynariusza Diecezji Łomżyńskiej, rozpoczęły się Wojewódzkie Obchody 100-lecia Związku Ochotniczych Straży Pożarnych Rzeczpospolitej Polskiej.

Uroczysty apelu odbył się w Muzeum Rolnictwa w Ciechanowcu. Na jubileusz przybyło wielu dostojnych gości: Waldemar Pawlak – Prezes Zarządu Głównego Związku OSP RP, Aleksandra Szczudło – Poseł na Sejm RP, Marek Komorowski – Senator RP, Bohdan Paszkowski – Wojewoda Podlaski, Stanisław Derehajło – Wicemarszałek Województwa Podlaskiego, st. brygadier Sebastian Zdanewicz – Podlaski Komendant Wojewódzki Państwowej Straży Pożarnej, st. bryg. Robert Dzierżek – Zastępca Podlaskiego Komendanta Wojewódzkiego Państwowej Straży Pożarnej, Zarząd Wojewódzki ZOSP RP, władze kościelne, bryg. Adam Frankowski - Komendant Powiatowy PSP w Wysokiem Mazowieckiem z załogą, Komendanci Miejscy i Powiatowi PSP z terenu województwa podlaskiego, władze samorządowe szczebla powiatowego i gminnego oraz delegacje strażaków PSP i OSP ze sztandarami z terenu województwa podlaskiego. Andrzej Koc – Prezes Zarządu Oddziału Wojewódzkiego ZOSP RP Województwa Podlaskiego powitał wszystkich zebranych na uroczystości, która mogła się odbyć dzięki przychylności Pani Doroty Łapiak - Dyrektor Muzeum w Ciechanowcu.
Strażacy z OSP Kuczyn mieli swój wkład w przebieg jubileuszu ponieważ Dowódcą uroczystości był druh Marcin Puchalski, komunikaty o przyznanych odznaczeniach i medalach odczytał druh Grzegorz Kulesza, druh Michał Kordulski był flagowym pocztu flagowego (dowódca pocztu - druh Daniel Brzozowski z OSP Jabłoń Jankowce, asystujący - druh Łukasz Antoniak z OSP Klukowo) a druhowie: Piotr Kraszewski, Daniel Adamczuk i Piotr Błoński tworzyli Poczet Sztandarowy jednostki. Prezydium Zarządu Głównego ,,Za zasługi w społecznej działalności na rzecz ochrony przeciwpożarowej’’ Złotym Znakiem Związku, najwyższym odznaczeniem w OSP, odznaczyło druha Grzegorza Kuleszę. Prezydium Zarządu Wojewódzkiego Związku OSP RP Brązowy Medal ,,Za Zasługi dla Pożarnictwa’’ nadało druhowi Michałowi Kordulskiemu. Ponadto druhowie z OSP Wyszonki Kościelne znaleźli się w składzie Pocztu Sztandarowego Zarządu Oddziału Wojewódzkiego ZOSP RP.

Oceń ten artykuł
(0 głosów)
Czytany 174 razy

Informacje

footerlogo

OSP Kuczyn

18-214 Kuczyn 59A

Gmina Klukowo
Woj. podlaskie

Top