Gmina Klukowo pozyskała dwa nowe lekkie samochody ratowniczo-gaśnicze. Trafiły one do jednostek OSP KSRG Kuczyn i OSP Trojanowo.

Pojazdy wykonała firma „Dragon” z Dąbrowy Górniczej, a ich odbiór nastąpił 5 lipca 2021 r. Samochody wykonano na podwoziu Opla Movano. Wyposażone są w urządzenia szybkiego natarcia z 300 l zbiornikiem wodnym, maszty oświetleniowe, radiotelefony przewoźne i nasobne, wyciągarki linowe, sprzęt hydrauliczny, sprzęt do udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej oraz inny sprzęt ratowniczo - gaśniczy. Zakup był możliwy dzięki pozyskaniu przez Gminę Klukowo dotacji w kwocie 60 tys. zł z Urzędu Marszałkowskiego oraz 200 tys. zł ze środków Funduszu Przeciwdziałania COVID - 19.

Oceń ten artykuł
(1 głos)
Czytany 352 razy

Informacje

footerlogo

OSP Kuczyn

18-214 Kuczyn 59A

Gmina Klukowo
Woj. podlaskie

Top