W I kwartale 2021 r. jednostka uczestniczyła w 7 akcjach ratowniczo - gaśniczych, w tym gasiła 3 pożary i likwidowała 4 miejscowe zagrożenia.

  • 4 stycznia zastęp GBA OSP KSRG Kuczyn brał udział w gaszeniu oboro-stodoły w Trzaskach wraz z 5 zastępami z JRG Wysokie Mazowieckie, 2 zastępami OSP KSRG Ciechanowiec i zastępami OSP Pobikry, Bujenka, Radziszewo Króle oraz Koce Basie. Działania trwały prawie 13 godzin;
  • 7 stycznia zastęp SRT uczestniczył w działaniach przy pożarze domu w Pobikrach, gdzie zginęła 1 osoba. Pożar gasiły 3 zastępy z JRG Wysokie Mazowieckie, 2 zastępy OSP KSRG Ciechanowiec i po zastępie z OSP KSRG Pobikry i OSP Radziszewo Króle;
  • 26 stycznia zastęp GBA, w związku z trudnymi warunkami drogowymi i częściową nieprzejezdnością drogi w pobliżu Kuczyna, pomagał Policji w kierowaniu ruchem;
  • 29 stycznia zastęp GBA usuwał sople, które zwisały z dachu Szkoły Podstawowej w Kuczynie i stwarzały zagrożenie;
  • 3 lutego zastęp GBA wraz z zastępem z JRG Wysokie Mazowieckie i 2 zastępami OSP KSRG Ciechanowiec likwidował miejscowe zagrożenie podczas wypadku cysterny z mlekiem w pobliżu Jank;
  • 3 marca zastęp GBA OSP KSRG Kuczyn, 2 zastępy JRG Wysokie Mazowieckie, 2 zastępy OSP KSRG Ciechanowiec, zastęp OSP KSRG Pobikry i zastęp OSP Kozarze gasiły pożar budynku gospodarczego i stodoły w Ciechanowcu na ul. Sienkiewicza;
  • 30 marca druhowie z zastępu SRT dostarczali środki ochrony indywidualnej do parafii na terenie Gminy Klukowo.  
Oceń ten artykuł
(0 głosów)
Czytany 339 razy

Informacje

footerlogo

OSP Kuczyn

18-214 Kuczyn 59A

Gmina Klukowo
Woj. podlaskie

Top