11 maja w Białymstoku odbyły się Wojewódzkie Obchody Dnia Strażaka w których wzięła udział liczna delegacja strażaków z naszego powiatu.

W uroczystościach uczestniczyli między innymi: dh Andrzej Koc Prezes Zarządu Wojewódzkiego ZOSP RP; dh Bogdan Zieliński Starosta Wysokomazowiecki, Prezes Zarządu Oddziału Powiatowego ZOSP RP w Wysokiem Mazowieckiem; członkowie Zarządu Oddziału Wojewódzkiego ZOSP RP dh Grzegorz Kulesza i dh Jan Stanisław Piętka; poczet sztandarowy z OSP Sokoły; druhowie z Nowych Piekut, Wyszonk Kościelnych i Trojanowa. W skład Podlaskiej Kompanii Honorowej weszli mł. ogn. Karol Gołaszewski i st. str. Michał Kordulski z KP PSP w Wysokiem Mazowieckiem a dh Grzegorz Kulesza - Naczelnik OSP Kuczyn, był dowódcą jednego z pododdziałów strażaków OSP. Podsumowano również konkurs ,,Gazety Współczesnej'' i ,,Kuriera Porannego'' - ,,Strażak Województwa Podlaskiego 2019'' w którym wyróżnieni zostali również strażacy z powiatu wysokomazowieckiego: II miejsce w województwie w kategorii ,,Drużyna MDP'' zajęła MDP z Wyszonk Kościelnych, III miejsce w kategorii ,,Strażak OSP'' zajął Sylwiusz Zakrzewski z OSP Nowe Piekuty, a dyplom za I miejsce w powiecie w kategorii ,,Jednostka OSP'' otrzymała OSP Wyszonki Kościelne. Na zakończenie uroczystości ulicami Białegostoku przeszła defilada pododdziałów strażackich na końcu której jechały wozy strażackie, w tym Land Rover z OSP Trojanowo.

Opracował: Grzegorz Kulesza OSP Kuczyn

Zdjęcia: archiwum ,,Gazeta Współczesna''; archiwum KW PSP w Białymstoku; archiwum OSP Trojanowo.

 

Oceń ten artykuł
(0 głosów)
Czytany 1450 razy

Informacje

footerlogo

OSP Kuczyn

18-214 Kuczyn 59A

Gmina Klukowo
Woj. podlaskie

Top