W IV kwartale 2018 r. jednostka wyjeżdzała do 4 zdarzeń, w tym 3 miejscowych zagrożeń i 1 pożaru.

08.10.2018 r. zastęp SRT wraz z przyczepką i pontonem uczestniczył w wydobyciu z rzeki Nurzec w Kuczynie 2 padłych łabędzi. 17 listopada w Malinowie zastęp GBA pompował wodę z zalanej piwnicy. 5 grudnia w Wyszonkach Wojciechach miał miejsce pożar budynku gospodarczego, który gasiły JRG Wysokie Mazowieckie, OSP Wyszonki Kościelne, OSP KSRG Klukowo i zastęp GBA OSP KSRG Kuczyn. 15 grudnia zastęp GBA usuwał nadłamany konar drzewa zwisający na drodze pomiędzy Kuczynem a Ciechanowcem na wysokości miejscowości Żebry Wielkie.

Ponadto, w związku z pozyskaniem średniego zestawu ratownictwa hydraulicznego LUKAS, 15 grudnia przeprowadziliśmy w Ciechanowcu ćwiczenia związane z użyciem tego sprzętu, a polegające na doskonaleniu technik ratowniczych, rozginaniu i cięciu samochodów. Instruktaż przeprowadził i działania nadzorował asp. Tomasz Kruszewski z KP PSP w Wysokiem Mazowieckiem. Swój nowy sprzęt hydrauliczny w praktycznym działaniu sprawdziły również OSP Wyszonki Kościelne i Trojanowo. Manewry były bardzo pożyteczne, a udostępnione do ćwiczeń pojazdy zostały pocięte do gołych podłóg. Bardzo dziękujemy Panu Kazimierzowi Kocowi - przedsiębiorcy z Ciechanowca, który udostępnił teren i samochody do cięcia.

Oceń ten artykuł
(1 głos)
Czytany 755 razy

Informacje

footerlogo

OSP Kuczyn

18-214 Kuczyn 59A

Gmina Klukowo
Woj. podlaskie

Top