To był wyjątkowy kwartał w zakresie udziału w akcjach ratowniczo-gaśniczych, podobnie jak poprzedni z tym, że w poprzednim działaliśmy bardzo intensywnie a w ostatnim prawie wcale. Takiej sytuacji nie było od wielu lat.

W III kwartale tego roku braliśmy udział tylko w jednej akcji w pobliżu miejscowości Janki, gdzie 21 sierpnia przyczepa rolnicza wypełniona zbożem wpadła do rowu częściowo blokując jezdnię. Zabezpieczyliśmy miejsce zdarzenia, kierowaliśmy ruchem drogowym, pomogliśmy przeładować zboże i wyciągnąć przyczepę. Oprócz udziału w tej akcji nasi strażacy brali udział w akcji honorowego krwiodawstwa w KP PSP w Wysokiem Mazowieckiem (Michał Kordulski, Mateusz Guzowski i Arek Wróbel), ćwiczyliśmy w Wyszonkach Kościelnych w manewrach gminnych, wraz z Klubem Seniora zorganizowaliśmy ognisko, braliśmy udział w zawodach gminnych zajmując II miejsce. Najważniejszym przedsięwzięciem w tym okresie było pozyskanie dotacji na zakup sprzętu pożarniczego, którego wartość wyniosła prawie 50 tysięcy złotych.

Oceń ten artykuł
(0 głosów)
Czytany 1404 razy

Informacje

footerlogo

OSP Kuczyn

18-214 Kuczyn 59A

Gmina Klukowo
Woj. podlaskie

Top