Wydrukuj tę stronę

Do najważniejszych wydarzeń w ubiegłym roku w działalności jednostki można zaliczyć:

 1. 26 stycznia odbyło się walne zebranie sprawozdawcze w jednostce. Uczestniczyli w nim między innymi: Starosta Wysokomazowiecki Pan Bogdan Zieliński, Komendant Powiatowy PSP w Wysokiem Mazowieckiem st. bryg. Andrzej Koc, Wójt Gminy Klukowo Piotr Uszyński, Proboszcz Parafii w Kuczynie ks. dr Jerzy Kaczyński, Sołtys Kuczyna Jadwiga Puchalska. Na zebraniu podsumowano działalność w 2017 r. oraz nakreślono kierunki działania w roku 2018.
 2. Współorganizowaliśmy następujące imprezy: festyn dla dzieci 23 czerwca; ćwiczenia jednostek OSP z terenu gminy 1 lipca; 2 września Towarzyskie Parafialne Zawody Sportowo – Pożarnicze; turniej tenisa stołowego 1 grudnia; 6 grudnia uroczyste przekazanie sprzętu jednostkom OSP z terenu gminy; 15 grudnia w Ciechanowcu ćwiczenia z nowym sprzętem hydraulicznym.
 3. Braliśmy udział w następujących imprezach: 13 marca Prezes i Wiceprezes wzięli udział w Klukowie w debacie dotyczącej bezpieczeństwa zorganizowanej przez Policję; 23 czerwca kilku druhów w Rowerowym Rajdzie Pamięci na trasie z Kuczyna do Ciechanowca; 10 listopada kilku druhów obejrzało na Stadionie Narodowym w Warszawie ,,Koncert dla Niepodległej’’.
 4. Udział w szkoleniach, kursach i ćwiczeniach: szkolenie podstawowe w zawodzie strażak i uzyskanie uprawnień w zakresie naczelnika i dowódcy OSP – Michał Kordulski; szkolenie z zakresu ratownictwa technicznego – Daniel Adamczuk, Arkadiusz Wróbel; szkolenie dowódców OSP - Radosław i Mateusz Guzowscy; ćwiczenia z ratownictwa wodnego i powodziowego w Ciechanowcu 8 czerwca; ćwiczenia z zakresu ,,Postępowania ratowniczego w czasie akcji z udziałem lekkich samolotów’’ 1 lipca w Kuczynie; pokaz działania sprzętu hydraulicznego WEBER w Ciechanowcu 2 października; ćwiczenia ewakuacyjne w Szkole Podstawowej w Kuczynie 4 października; ćwiczenia z użyciem sprzętu hydraulicznego – cięcie samochodów 15 grudnia w Ciechanowcu.
 5. Udział w uroczystościach:

  - warta Wielkanocna w kościele w Kuczynie,

  - procesja Bożego Ciała,

  - Prezes i poczet sztandarowy w Powiatowych Obchodach Dnia Strażaka 2 maja,

  - delegacja i poczet sztandarowy w uroczystości 95-lecia OSP Klukowo połączonych z Gminnymi Obchodami Dnia Strażaka, które odbyły się 6 maja oraz w Święcie Niepodległości 11 Listopada w Klukowie,

  - Naczelnik w Wojewódzkich Obchodach Dnia Strażaka 21 maja w Białymstoku.

 6. 2 września zorganizowaliśmy i uczestniczyliśmy w Parafialnych Zawodach Sportowo-Pożarniczych w Kuczynie wystawiając dwie męskie drużyny. Pierwsza drużyna zajęła I miejsce i wystąpiła w składzie: Puchalski Marcin, Guzowski Radosław, Kraszewski Kacper, Wróbel Arkadiusz, Adamczuk Daniel, Guzowski Mateusz, Kordulski Michał, Sekura Mateusz. Druga drużyna zajęła V miejsce starując w następującym składzie: Marciniak Kamil, Heronimczuk Daniel, Krawczyk Mateusz, Sylwestrzuk Dariusz, Sędziak Maciej, Błoński Piotr, Kraszewski Piotr.
 7. Pozyskano następujący sprzęt i umundurowanie: suchy skafander do pracy w wodzie i 4 pary butów specjalnych ze środków z KSRG, agregat hydrauliczny z nożycami za dotację otrzymaną z Funduszu Ubezpieczenia Składkowego Rolników. Gmina Klukowo zakupiła dla naszej jednostki motopompę pływającą Niagara i sanie lodowe dzięki dotacji z Urzędu Marszałkowskiego, węże hydrauliczne za dotację z Ministerstwa Sprawiedliwości, rozpieracz ramieniowy do zestawu hydraulicznego, sfinansowała przegląd generalny 2 aparatów oddechowych. Wybrakowano sprzęt pożarniczy, który nie nadawał się do użytku. Do OSP Trojanowo została przekazana motopompa pływająca Niagara oraz lekki zestaw hydrauliczny LUKAS.
 8. W 2018 r. wyjeżdżano do 27 zdarzeń tj. 10 pożarów i 17 miejscowych zagrożeń, w tym 6 razy na terenie gm. Ciechanowiec. Do najważniejszych akcji można zaliczyć: pożar domu 5 marca w Łuniewie Wielkim, pożar domu w Ciechanowcu na ul. Wspólnej 8 marca, pożar stodoły i budynku gospodarczego w Kozarzach 4 kwietnia, pożar domu w Kozarzach 12 lipca, 3 września wypadek skutera na trasie Kuczyn - Ciechanowiec z 2 osobami rannymi,  pożar budynku gospodarczego w Wyszonkach Wojciechach 5 grudnia.

Oceń ten artykuł
(1 głos)
Czytany 1536 razy

Galeria