1 lipca 2018 r. jednostka OSP w Kuczynie była gospodarzem ćwiczeń z zakresu ,,Postępowania ratowniczego w czasie akcji z udziałem lekkich samolotów''.

Scenariusz ćwiczeń zakładał wypadek lekkiego samolotu przy lądowaniu z wystąpieniem pożaru i poszkodowaną jedną osobą. W manewrach uczestniczyły następujące jednostki: JRG Wysokie Mazowieckie - 1 zastęp, OSP KSRG Kuczyn - 2 zastępy, OSP Wyszonki Kościelne - 2 zastępy, OSP Trojanowo - 1 zastęp. Całość koordynował mł. bryg. Grzegorz Kulesza - Komendant Gminny ZOSP RP w Klukowie. Po ćwiczeniach Pan Piotr Uszyński - Wójt Gminy Klukowo przekazał Ochotniczej Straży Pożarnej w Kuczynie nową motopompę pływającą ,,Niagara'' zakupioną przez Gminę Klukowo z dofinansowania pozyskanego z Urzędu Marszałkowskiego. OSP Kuczyn przekazała dotychczas użytkowaną motopompę takiego samego typu dla OSP Trojanowo. Ćwiczenia swoją obecnością, oprócz Pana Wójta, zaszczycili również Ksiądz Jerzy Kaczyński - Proboszcz miejscowej Parafii oraz Pan Andrzej Tymiński - Przewodniczący Rady Gminy Klukowo. Manewry mogły się odbyć dzięki przychylności Pana Murawskiego z Ciechanowca, który udostępnił teren do ćwiczeń oraz omówił budowę i zaprezentował lekki samolot, którego jest właścicielem. Dom weselny Kuczyn Państwa Puchalskich zapewnił ciepły posiłek dla ćwiczących, za co organizatorzy bardzo dziękują.

(1 głos)