8 czerwca dwa zastępy z naszej jednostki wyjechały alarmowo na wojewódzkie ćwiczenia z ratownictwa wodnego i przeciwpowodziowego, które odbyły się w Ciechanowcu.

Organizatorem ćwiczeń była Komenda Wojewódzka PSP w Białymstoku we współpracy z Komendą Powiatową PSP w Wysokiem Mazowieckiem i Urzędem Miasta w Ciechanowcu. Manewry odbyły się nad zalewem i polegały na prowadzeniu ratownictwa wodnego i przeciwpowodziowego. W działaniach uczestniczyły: KW PSP w Białymstoku - 1 zastęp, JRG Wysokie Mazowieckie - 3 zastępy, przyczepka i łódka, JRG Zambrów - 1 zastęp, JRG Siemiatycze - 2 zastępy, w tym specjalistyczny kontener przeciwpowodziowy, OSP KSRG Ciechanowiec - 3 zastępy, przyczepka i łódka, OSP Tworkowice - 1 zastęp oraz z OSP KSRG Kuczyn GBA, SRT, przyczepka i ponton. Nasz udział polegał na poszukiwaniu topielca na Nurcu przy pomocy pontonu, pompowaniu wody przy pomocy pompy pływajacej, budowaniu zapory z worków z piaskiem oraz zapory z foliowego rękawa napełnianego wodą. Pozostałe jednostki miały podobne zadania do wykonania. Ćwiczenia z ramienia Komendy Powiatowej PSP w Wysokiem Mazowieckiem koordynował bryg. Zbigniew Zalewski a z ramienia KW PSP w Białymstoku - bryg. Jerzy Owłasiuk.

Oceń ten artykuł
(0 głosów)
Czytany 685 razy

Informacje

footerlogo

OSP Kuczyn

18-214 Kuczyn 59A

Gmina Klukowo
Woj. podlaskie

Top