Wczoraj, tj. 3 maja w Kuczynie odbyły się Gminne Obchody Dnia Strażaka. Uroczystość rozpoczęła się mszą świętą w kościele.

Następnie pod remizą OSP odbył się uroczysty apel w którym uczestniczyli: Radny Sejmiku woj. podlaskiego Jerzy Leszczyński, ks. Jerzy Kaczyński proboszcz miejscowej parafii, Wójt Gminy Klukowo Piotr Uszyński, radni powiatowi Mariola Niemyjska i Andrzej Lubowicki, Przewodniczący Rady Gminy Klukowo Andrzej Tymiński, poczty sztandarowe OSP z Wyszonk Kościelnych i Kuczyna oraz delegacje strażaków z Klukowa, Trojanowa, Wyszonk Kościelnych i Kuczyna.

Uroczystość była również okazją do wykonania pamiątkowych zdjęć parafian, gości i strażaków, które zostały zrobione między innymi za pomocą drona. Wykonał je Sławomir Bryc Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript., tel. 507081216, u którego można zamówić pamiątki związane z tym wydarzeniem.