Jednostki Ochotniczych Straży Pożarnych z terenu Gminy Klukowo, tj. Klukowo, Kuczyn, Trojanowo i Wyszonki Kościelne, otrzymały nowy sprzęt ratowniczy. Uroczyste, oficjalne przekazanie odbyło się 6 grudnia 2018 r. w Kuczynie.

Zakup został dokonany dzięki różnym źródłom finansowania: dotacji z Funduszu Sprawiedliwości, dotacji z Funduszu Ubezpieczenia Spłecznego Rolników i środkom finansowym Gminy Klukowo. Łączna wartość przekazanego sprzętu wyniosła około 130 tys. zł. Ponadto OSP w Kuczynie przekazała nieodpłatnie dla OSP w Trojanowie używany dotychczas przez nią, lekki zestaw narzędzi hydraulicznych. W uroczystości, oprócz delegacji z wymienionych jednostek wzięli udział: st. bryg. Andrzej Koc - Komendant Powiatowy PSP w Wysokiem Mazowieckiem; ksiądz dr Jerzy Kaczyński - Proboszcz Parafii w Kuczynie, który poświęcił sprzęt; Piotr Uszyński - Wójt Gminy Klukowo; kpt. Piotr Pruszyński - Kierownik Sekcji Kwatermistrzowsko - Technicznej w KP PSP w Wysokiem Mazowieckiem; Radni Powiatowi - Mariola Niemyjska i Andrzej Lubowicki; Andrzej Tymiński - Przewodniczący Rady Gminy Klukowo oraz mł. bryg. Grzegorz Kulesza - Komendant Gminny ZOSP RP w Klukowie. Miłym akcentem spotkania było wręczenie przez Prezesów OSP z Klukowa, Kuczyna, Trojanowa i Wyszonek Kościelnych, podziekowań za współpracę i wkład osobisty w pozyskanie tak cennego sprzętu st. bryg. Andrzejowi Kocowi Komendantowi Powiatowemu PSP w Wysokiem Mazowieckiem.

Oceń ten artykuł
(0 głosów)
Czytany 716 razy

Informacje

footerlogo

OSP Kuczyn

18-214 Kuczyn 59A

Gmina Klukowo
Woj. podlaskie

Top